Dualchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Dualchi
Qytet
noform
Pamje nga Dualchi
Vendndodhja
 Dualchi is located in Itali
 Dualchi
 Dualchi
40°13′48″V 8°53′53″L / 40.230°V 8.898°L / 40.230; 8.898Koordinatat: 40°13′48″V 8°53′53″L / 40.230°V 8.898°L / 40.230; 8.898
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.41 km2
Lartësia 321 m (m.n.d.)
Popullsia 616 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08010
Prefiksi   0785
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Dualchi (Duàrche) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 23.41 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 321 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 616 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Dualchi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale