Ilbono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Ilbono
Qytet
noform
Pamje nga Ilbono
Vendndodhja
 Ilbono is located in Itali
 Ilbono
 Ilbono
39°53′31″V 9°32′46″L / 39.892°V 9.546°L / 39.892; 9.546Koordinatat: 39°53′31″V 9°32′46″L / 39.892°V 9.546°L / 39.892; 9.546
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.13 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 2.252 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Ilbono (Irbòno) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 31.13 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 400 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.252 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ilbono – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale