Lodè

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Lodè
Qytet
noform
Pamje nga Lodè
Vendndodhja
 Lodè is located in Itali
 Lodè
 Lodè
40°35′28″V 9°32′20″L / 40.591°V 9.539°L / 40.591; 9.539Koordinatat: 40°35′28″V 9°32′20″L / 40.591°V 9.539°L / 40.591; 9.539
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 123.45 km2
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Popullsia 1.692 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08020
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Lodè (Lodè) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 123.45 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 345 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.692 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lodè – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale