Stykkishólmur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Stykkishólmsbær)
Jump to navigation Jump to search
Stykkishólmur
Stykkishólmsbær
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Sturla Böðvarsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Popullsia 1,095 banorë
Dendësia 109.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 340, 345
Faqja Zyrtare stykkisholmur.is


Stykkishólmur (islandisht: Stykkishólmsbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Përmbledhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stykkishólmur nga kulla e fanarit
Stykkishólmur from the lighthouse

Binjakëzime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Vänorter - http://www.orebro.se/2444.html Archived 27 July 2009[Date mismatch] at the Wayback Machine.:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]