Aigües

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigües
Komunë
Stema_figuraBandera d'Aigües.svg
Vendndodhja
Aigües is located in Spanjë
Aigües
Aigües

Koordinatat: 38°29′56″V 0°21′46″P / 38.49889°V 0.36278°P / 38.49889; -0.36278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alacantí
Kryetari i Bashkisë Mª Pilar Sol Cortés (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.47 km2
Lartësia 341 m (m.n.d.)
Popullsia 1047 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aigüer, aigüera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3569
Koordinatat 38° 29′ 56″ Veri

0° 21′ 46″ Perëndim


Aigües është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alacantí, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Aigües ka 1047 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aigües – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale