Beniarbeig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniarbeig
Komunë
Stema_figuraFlag of Beniarbeig Spain.svg
Vendndodhja
Beniarbeig is located in Spanjë
Beniarbeig
Beniarbeig

Koordinatat: 38°49′18″V 0°0′6″P / 38.82167°V 0.00167°P / 38.82167; -0.00167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta (qark)
Kryetari i Bashkisë Luis Gil Pastor (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 1889 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beniarbegí, beniarbegina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3778
Koordinatat 38° 49′ 18″ Veri

0° 0′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.beniarbeig.org


Beniarbeig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta (qark), të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Beniarbeig ka 1889 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]