Muro de Alcoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muro de Alcoy
Komunë
Vendndodhja
Muro de Alcoy is located in Spanjë
Muro de Alcoy
Muro de Alcoy

Koordinatat: 38°46′47″V 0°26′10″P / 38.77972°V 0.43611°P / 38.77972; -0.43611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Rafael ClimentGonzález
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 129.86 km2
Lartësia 410 m (m.n.d.)
Popullsia 8893 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mureros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3830
Koordinatat 38° 46′ 47″ Veri

0° 26′ 10″ Perëndim


Muro de Alcoy është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Muro de Alcoy ka 8893 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 129.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]