Daya Nueva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daya Nueva
Komunë
Stema_figuraBandera de Daia Nova.svg
Vendndodhja
Daya Nueva is located in Spanjë
Daya Nueva
Daya Nueva

Koordinatat: 38°6′49″V 0°45′41″P / 38.11361°V 0.76139°P / 38.11361; -0.76139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Pablo Castillo Ferri
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 1938 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Dayeros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3159
Koordinatat 38° 6′ 49″ Veri

0° 45′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.dayanueva.es


Daya Nueva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Valencia. Daya Nueva ka 1938 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]