Campo de Mirra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campo de Mirra
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Campo de Mirra is located in Spanjë
Campo de Mirra
Campo de Mirra

Koordinatat: 38°41′12″V 0°46′49″P / 38.68667°V 0.78028°P / 38.68667; -0.78028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alt Vinalopó
Kryetari i Bashkisë Ramón Salvador Alfaro
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.8 km2
Lartësia 590 m (m.n.d.)
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camput
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3469
Koordinatat 38° 41′ 12″ Veri

0° 46′ 49″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almirra.com


Campo de Mirra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Campo de Mirra ka 424 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]