Benimarfull

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benimarfull
Komunë
Vendndodhja
Benimarfull is located in Spanjë
Benimarfull
Benimarfull

Koordinatat: 38°46′59″V 0°22′59″P / 38.78306°V 0.38306°P / 38.78306; -0.38306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Maria Rosario Recio Vilaplana (2005)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
Lartësia 416 m (m.n.d.)
Popullsia 440 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benimarfuller, benimarfullera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3827
Koordinatat 38° 46′ 59″ Veri

0° 22′ 59″ Perëndim


Benimarfull është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benimarfull ka 440 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]