Benimantell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benimantell
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benimantell is located in Spanjë
Benimantell
Benimantell

Koordinatat: 38°40′45″V 0°21′33″P / 38.67917°V 0.35917°P / 38.67917; -0.35917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë Felipe Miralles Solbes (2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.9 km2
Lartësia 547 m (m.n.d.)
Popullsia 472 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benimantellut, benimantelluda
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3516
Koordinatat 38° 40′ 45″ Veri

0° 21′ 33″ Perëndim


Benimantell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benimantell ka 472 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]