Crevillent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crevillent
Spanjisht : Crevillent
Komunë
noform
Kisha e Mare de Déu de Betlem
Stema_figuraFlag of Crevillente Spain.svg
Vendndodhja
Crevillent is located in Spanjë
Crevillent
Crevillent

Koordinatat: 38°14′55″V 0°48′32″P / 38.24861°V 0.80889°P / 38.24861; -0.80889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Baix Vinalopó
Kryetari i Bashkisë César Augusto Asencio Adsuar
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 104.5 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 28609 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3330
Koordinatat 38° 14′ 55″ Veri

0° 48′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.crevillent.es


Crevillent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Crevillent ka 28609 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 104.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]