Quatretondeta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quatretondeta
Qytet
Vendndodhja
Quatretondeta is located in Spanjë
Quatretondeta
Quatretondeta

Koordinatat: 38°43′25″V 0°19′1″P / 38.72361°V 0.31694°P / 38.72361; -0.31694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Jorge Garcia Domenech
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.7 km2
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3811
Koordinatat 38° 43′ 25″ Veri

0° 19′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare [http://www.quatretondeta.com


Quatretondeta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Quatretondeta ka 129 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]