Redován

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Redován
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Redován is located in Spanjë
Redován
Redován

Koordinatat: 38°6′50″V 0°54′20″P / 38.11389°V 0.90556°P / 38.11389; -0.90556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Emilio Ferandez Escudero (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Popullsia 7467 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Redovanense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3370
Koordinatat 38° 6′ 50″ Veri

0° 54′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare ayuntamientoredovan.com


Redován është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Redován ka 7467 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]