Benillup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benillup
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benillup is located in Spanjë
Benillup
Benillup

Koordinatat: 38°45′12″V 0°22′46″P / 38.75333°V 0.37944°P / 38.75333; -0.37944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Enrique Coderch Ferrando (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.4 km2
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benilluper, benillupera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3827
Koordinatat 38° 45′ 12″ Veri

0° 22′ 46″ Perëndim


Benillup është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benillup ka 102 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]