Benigembla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benigembla
Komunë
noform
Benigembla
Stema_figura
Vendndodhja
Benigembla is located in Spanjë
Benigembla
Benigembla

Koordinatat: 38°45′21″V 0°6′37″P / 38.75583°V 0.11028°P / 38.75583; -0.11028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta (qark)
Kryetari i Bashkisë Joan Caselles i Mengual
Partia BLOC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.4 km2
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Popullsia 606 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benigembler, benigemblera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3794
Koordinatat 38° 45′ 21″ Veri

0° 6′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare blocbenigembla.blog.cat


Benigembla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta (qark), të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benigembla ka 606 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]