Daya Vieja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daya Vieja
Komunë
Vendndodhja
Daya Vieja is located in Spanjë
Daya Vieja
Daya Vieja

Koordinatat: 38°6′17″V 0°44′18″P / 38.10472°V 0.73833°P / 38.10472; -0.73833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Rafael Vives Pertusa (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.1 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 598 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Dayense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3177
Koordinatat 38° 6′ 17″ Veri

0° 44′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare convega.com/aytodayavieja


Daya Vieja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Daya Vieja ka 598 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]