Dolores, Alicante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dolores, Alicante
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Dolores, Alicante is located in Spanjë
Dolores, Alicante
Dolores, Alicante

Koordinatat: 38°8′20″V 0°46′12″P / 38.13889°V 0.77000°P / 38.13889; -0.77000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Gabriel Gascón Abadia (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.25 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 7427 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Dolorenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3150
Koordinatat 38° 8′ 20″ Veri

0° 46′ 12″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytodolores.es


Dolores, Alicante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Dolores, Alicante ka 7427 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]