Alcoleja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcoleja
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Alcoleja (Spain).svg
Vendndodhja
Alcoleja is located in Spanjë
Alcoleja
Alcoleja

Koordinatat: 38°40′59″V 0°19′59″P / 38.68306°V 0.33306°P / 38.68306; -0.33306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Francisco Miguel Fenollar Iváñez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.56 km2
Lartësia 739 m (m.n.d.)
Popullsia 211 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcolechano, alcolechana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3814
Koordinatat 38° 40′ 59″ Veri

0° 19′ 59″ Perëndim


Alcoleja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Alcoleja ka 211 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]