Benferri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benferri
Komunë
Stema_figuraFlag of Benferri Spain.svg
Vendndodhja
Benferri is located in Spanjë
Benferri
Benferri

Koordinatat: 38°8′30″V 0°57′45″P / 38.14167°V 0.96250°P / 38.14167; -0.96250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Luis Vicente Mateo (2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.4 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 1746 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benferrejo, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3316
Koordinatat 38° 8′ 30″ Veri

0° 57′ 45″ Perëndim


Benferri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benferri ka 1746 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]