Orihuela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orihuela
Komunë
Stema_figuraBandera d'Oriola (anvers).png
Vendndodhja
Orihuela is located in Spanjë
Orihuela
Orihuela

Koordinatat: 38°5′8″V 0°56′49″P / 38.08556°V 0.94694°P / 38.08556; -0.94694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Monserrate Guillén (2011)
Partia Confederation of the Greens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 365.44 Población de España – datos y mapas km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 92.000 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Oriolano/a, Orcelitano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300 (centro), 03189 (costa), and in their parishes: 03310-03318, 03320, 03369, 03689.
Koordinatat 38° 5′ 8″ Veri

0° 56′ 49″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoorihuela.es


Orihuela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Orihuela ka 92.000 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 365.44 Población de España – datos y mapas km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]