Algorfa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algorfa
Komunë
Stema_figuraBandera d'Algorfa.svg
Vendndodhja
Algorfa is located in Spanjë
Algorfa
Algorfa

Koordinatat: 38°5′9″V 0°48′17″P / 38.08583°V 0.80472°P / 38.08583; -0.80472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Antonio Lorenzo Paredes (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.36 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 4125 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algorfeño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3169
Koordinatat 38° 5′ 9″ Veri

0° 48′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.algorfa.es


Algorfa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Algorfa ka 4125 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]