Sanet y Negrals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sanet y Negrals
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sanet y Negrals is located in Spanjë
Sanet y Negrals
Sanet y Negrals

Koordinatat: 38°49′7″V 0°2′3″L / 38.81861°V 0.03417°L / 38.81861; 0.03417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Pascual Riera Vives
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.1 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 727 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Saneteros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3769
Koordinatat 38° 49′ 7″ Veri

0° 2′ 3″ Lindje


Sanet y Negrals është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Sanet y Negrals ka 727 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]