Jalón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jalón
Komunë
Vendndodhja
Jalón is located in Spanjë
Jalón
Jalón

Koordinatat: 38°44′26″V 0°0′44″P / 38.74056°V 0.01222°P / 38.74056; -0.01222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Joan Miquel Garcés Font (2011)
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.59 km2
Lartësia 189 m (m.n.d.)
Popullsia 3189 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit xaloner, xalonera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3727
Koordinatat 38° 44′ 26″ Veri

0° 0′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Jalón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Jalón ka 3189 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]