Almudaina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almudaina
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almudaina is located in Spanjë
Almudaina
Almudaina

Koordinatat: 38°45′40″V 0°21′16″P / 38.76111°V 0.35444°P / 38.76111; -0.35444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë José Luis Seguí Andrés
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.82 km2
Lartësia 586 m (m.n.d.)
Popullsia 129 banorë
Dendësia 15 (38/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almudainero, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3827
Koordinatat 38° 45′ 40″ Veri

0° 21′ 16″ Perëndim


Almudaina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Valencia. Almudaina ka 129 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]