Bigastro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bigastro
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bigastro is located in Spanjë
Bigastro
Bigastro

Koordinatat: 38°3′47″V 0°53′44″P / 38.06306°V 0.89556°P / 38.06306; -0.89556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Rául Valerio Medina Lorente (2008)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 6761 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bigastrense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3380
Koordinatat 38° 3′ 47″ Veri

0° 53′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bigastro.es


Bigastro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Bigastro ka 6761 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]