Pilar de la Horadada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pilar de la Horadada
Komunë
Vendndodhja
Pilar de la Horadada is located in Spanjë
Pilar de la Horadada
Pilar de la Horadada

Koordinatat: 37°52′V 0°47′P / 37.867°V 0.783°P / 37.867; -0.783

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë José Fidel Ros (2012)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.1 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Pilareño -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190-03191-03192
Faqja Zyrtare www.pilardelahoradada.org


Pilar de la Horadada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Pilar de la Horadadapërfshinë një sipërfaqe prej 78.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]