Almoradí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almoradí
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almoradí is located in Spanjë
Almoradí
Almoradí

Koordinatat: 38°6′35″V 0°47′22″P / 38.10972°V 0.78944°P / 38.10972; -0.78944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Antonio Ángel Hurtado Roca (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.72 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 18536 banorë
Dendësia 430 (1,100/sq mi)[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almoradidense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160; en las pedanías y partidas 03169, 03179 (Las Heredades) y 03369 (Carretera al Mudamiento).
Koordinatat 38° 6′ 35″ Veri

0° 47′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almoradi.es


Almoradí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Almoradí ka 18536 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]