Sax, Alicante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sax, Alicante
Komunë
noform
Castle of Sax.
Stema_figura
Vendndodhja
Sax, Alicante is located in Spanjë
Sax, Alicante
Sax, Alicante

Koordinatat: 38°32′22″V 0°48′58″P / 38.53944°V 0.81611°P / 38.53944; -0.81611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alt Vinalopó
Kryetari i Bashkisë Vicente Gil Sauco
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.5 km2
Lartësia 472 m (m.n.d.)
Popullsia 10054 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sajeño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3630
Koordinatat 38° 32′ 22″ Veri

0° 48′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sax.com


Sax, Alicante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Sax, Alicante ka 10054 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]