Benilloba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benilloba
Komunë
Vendndodhja
Benilloba is located in Spanjë
Benilloba
Benilloba

Koordinatat: 38°41′57″V 0°23′28″P / 38.69917°V 0.39111°P / 38.69917; -0.39111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Maria Fernanda Sanz Biosca
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.5 km2
Lartësia 520 m (m.n.d.)
Popullsia 839 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benillober, benilloberes
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3810
Koordinatat 38° 41′ 57″ Veri

0° 23′ 28″ Perëndim


Benilloba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benilloba ka 839 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]