Calp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calp
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Calp is located in Spanjë
Calp
Calp

Koordinatat: 38°38′42″V 0°2′39″L / 38.64500°V 0.04417°L / 38.64500; 0.04417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë César Sánchez Pérez (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.51 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 29666 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Calpí, calpina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3710
Koordinatat 38° 38′ 42″ Veri

0° 2′ 39″ Lindje

Faqja Zyrtare www.aytocalpe.org


Calp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Valencia. Calp ka 29666 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]