Benimeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benimeli
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benimeli is located in Spanjë
Benimeli
Benimeli

Koordinatat: 38°49′22″V 0°2′29″P / 38.82278°V 0.04139°P / 38.82278; -0.04139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Rosa Ana Perelló Lull (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.5 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 427 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benimelí, benimelina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3769
Koordinatat 38° 49′ 22″ Veri

0° 2′ 29″ Perëndim


Benimeli është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benimeli ka 427 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]