El Ràfol d'Almúnia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Ràfol d'Almúnia
Komunë
Stema_figuraBandera del Ràfol d'Almúnia.svg
Vendndodhja
El Ràfol d'Almúnia is located in Spanjë
El Ràfol d'Almúnia
El Ràfol d'Almúnia

Koordinatat: 38°49′13″V 0°3′11″P / 38.82028°V 0.05306°P / 38.82028; -0.05306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Alejandro Pastor Furió (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.9 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 692 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rafolenc, rafolenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3769
Koordinatat 38° 49′ 13″ Veri

0° 3′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare rafol.org


El Ràfol d'Almúnia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. El Ràfol d'Almúnia ka 692 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]