San Miguel de Salinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Miguel de Salinas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
San Miguel de Salinas is located in Spanjë
San Miguel de Salinas
San Miguel de Salinas

Koordinatat: 37°58′50″V 0°47′23″P / 37.98056°V 0.78972°P / 37.98056; -0.78972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Ángel Sáez Huertas (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.9 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 8135 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sanmiguelero -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3193
Koordinatat 37° 58′ 50″ Veri

0° 47′ 23″ Perëndim


San Miguel de Salinas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. San Miguel de Salinas ka 8135 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]