Beniarrés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniarrés
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beniarrés is located in Spanjë
Beniarrés
Beniarrés

Koordinatat: 38°49′12″V 0°22′46″P / 38.82000°V 0.37944°P / 38.82000; -0.37944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Luis Miguel Tomás López (2005)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.2 km2
Lartësia 398 m (m.n.d.)
Popullsia 1323 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beniarresí, beniarresina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3850
Koordinatat 38° 49′ 12″ Veri

0° 22′ 46″ Perëndim


Beniarrés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Beniarrés ka 1323 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]