L'Alfàs del Pi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Alfàs del Pi
Komunë
noform
Racó de l'Albir beach in L'Alfàs del Pi
Stema_figura
Vendndodhja
L'Alfàs del Pi is located in Spanjë
L'Alfàs del Pi
L'Alfàs del Pi

Koordinatat: 38°34′48″V 0°6′11″P / 38.58000°V 0.10306°P / 38.58000; -0.10306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë Vicente Arques (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.26 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 20939 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alfassí, Alfassina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03580,03581
Koordinatat 38° 34′ 48″ Veri

0° 6′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lalfas.com


L'Alfàs del Pi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Valencia. L'Alfàs del Pi ka 20939 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]