Salinas, Alicante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salinas, Alicante
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Salinas, Alicante is located in Spanjë
Salinas, Alicante
Salinas, Alicante

Koordinatat: 38°31′16″V 0°54′42″P / 38.52111°V 0.91167°P / 38.52111; -0.91167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alt Vinalopó
Kryetari i Bashkisë Isidro Monzó Perez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.7 km2
Lartësia 490 m (m.n.d.)
Popullsia 1596 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Salineros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3638
Koordinatat 38° 31′ 16″ Veri

0° 54′ 42″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.salinas.es


Salinas, Alicante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Salinas, Alicante ka 1596 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]