Teulada, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Teulada, Spain)
Jump to navigation Jump to search
Teulada
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Teulada is located in Spanjë
Teulada
Teulada

Koordinatat: 38°43′45″V 0°6′7″L / 38.72917°V 0.10194°L / 38.72917; 0.10194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Antoni Joan Bertomeu Vallés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.24 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03724, 03725
Koordinatat 38° 43′ 45″ Veri

0° 6′ 7″ Lindje

Faqja Zyrtare www.teulada-moraira.org


Teulada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Teulada ka 14778 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]