Beneixama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beneixama
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beneixama is located in Spanjë
Beneixama
Beneixama

Koordinatat: 38°42′0″V 0°46′2″P / 38.70000°V 0.76722°P / 38.70000; -0.76722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alt Vinalopó
Kryetari i Bashkisë Amparo Barceló Segura (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.89 km2
Lartësia 592 m (m.n.d.)
Popullsia 1811 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beneixamut, Beneixamuda
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3460
Koordinatat 38° 42′ 0″ Veri

0° 46′ 2″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.beneixama.es


Beneixama është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Vinalopó, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Beneixama ka 1811 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]