Benitachell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benitachell
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Benitachell is located in Spanjë
Benitachell
Benitachell

Koordinatat: 38°43′58″V 0°8′39″L / 38.73278°V 0.14417°L / 38.73278; 0.14417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Alta
Kryetari i Bashkisë Mª Josefa Ronda Vallés (2009)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.65 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3726
Koordinatat 38° 43′ 58″ Veri

0° 8′ 39″ Lindje

Faqja Zyrtare www.benitachell.es


Benitachell ose El Poble Nou de Benitatxell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benitachell ka 5216 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]