El Campello

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Campello
Komunë
noform
Stema_figuraBandera del Campello.svg
Vendndodhja
El Campello is located in Spanjë
El Campello
El Campello

Koordinatat: 38°25′39″V 0°24′4″P / 38.42750°V 0.40111°P / 38.42750; -0.40111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alacantí
Kryetari i Bashkisë Juan Ramón Varó Devesa (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.27 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 26043 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit campeller(a) (Valencian)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3560
Koordinatat 38° 25′ 39″ Veri

0° 24′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.elcampello.es


El Campello është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alacantí, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. El Campello ka 26043 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]