Benifallim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benifallim
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Benifallim is located in Spanjë
Benifallim
Benifallim

Koordinatat: 38°39′46″V 0°23′59″P / 38.66278°V 0.39972°P / 38.66278; -0.39972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alcoià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Lartësia 734 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3816
Koordinatat 38° 39′ 46″ Veri

0° 23′ 59″ Perëndim


Benifallim është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcoià, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benifallim ka 115 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]