Bolulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bolulla
Komunë
Stema_figuraBandera de Bolulla.svg
Vendndodhja
Bolulla is located in Spanjë
Bolulla
Bolulla

Koordinatat: 38°40′35″V 0°6′44″P / 38.67639°V 0.11222°P / 38.67639; -0.11222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë Andrés Ferrer Ruiz (2003)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.6 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 421 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Boluller, bolullera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3518
Koordinatat 38° 40′ 35″ Veri

0° 6′ 44″ Perëndim


Bolulla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Bolulla ka 421 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bolulla – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale