Busot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Busot
Qytet
Stema_figuraBandera de Busot.svg
Vendndodhja
Busot is located in Spanjë
Busot
Busot

Koordinatat: 38°28′53″V 0°25′13″P / 38.48139°V 0.42028°P / 38.48139; -0.42028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alacantí
Kryetari i Bashkisë Alejandro Morant Climent (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.84 km2
Lartësia 326 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3111
Koordinatat 38° 28′ 53″ Veri

0° 25′ 13″ Perëndim


Busot është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alacantí, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Busot ka 3021 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.84 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Busot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale