Benijófar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benijófar
Komunë
Stema_figuraFlag of Benijófar Spain.svg
Vendndodhja
Benijófar is located in Spanjë
Benijófar
Benijófar

Koordinatat: 38°4′50″V 0°44′19″P / 38.08056°V 0.73861°P / 38.08056; -0.73861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Daniel Padilla Villa(2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.4 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Popullsia 3900 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benijofero, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3178
Koordinatat 38° 4′ 50″ Veri

0° 44′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benijofar.org


Benijófar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benijófar ka 3900 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]