Relleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Relleu
Komunë
Stema_figuraBandera de Relleu.svg
Vendndodhja
Relleu is located in Spanjë
Relleu
Relleu

Koordinatat: 38°35′14″V 0°18′41″P / 38.58722°V 0.31139°P / 38.58722; -0.31139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë Santiago Cantó Pérez (since 1995)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.87 km2
Lartësia 429 m (m.n.d.)
Popullsia 1,279 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Relleuer(a) (Valencian)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3578
Koordinatat 38° 35′ 14″ Veri

0° 18′ 41″ Perëndim


Relleu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Relleu ka 1,279 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Relleu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale