Benejúzar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benejúzar
Komunë
Vendndodhja
Benejúzar is located in Spanjë
Benejúzar
Benejúzar

Koordinatat: 38°4′40″V 0°50′19″P / 38.07778°V 0.83861°P / 38.07778; -0.83861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vega Baja del Segura
Kryetari i Bashkisë Antonio Bernabé Bernabé (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.89 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 5472 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benejucense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3390
Koordinatat 38° 4′ 40″ Veri

0° 50′ 19″ Perëndim


Benejúzar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benejúzar ka 5472 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]