San Vicente del Raspeig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Vicente del Raspeig
Qytet
Stema_figuraBandera de Sant Vicent del Raspeig.svg
Vendndodhja
San Vicente del Raspeig is located in Spanjë
San Vicente del Raspeig
San Vicente del Raspeig

Koordinatat: 38°23′47″V 0°31′31″P / 38.39639°V 0.52528°P / 38.39639; -0.52528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alacantí
Kryetari i Bashkisë Luisa Pastor Lillo (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.55 km2
Lartësia 109 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03690, 03699
Koordinatat 38° 23′ 47″ Veri

0° 31′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.raspeig.es


San Vicente del Raspeig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alacantí, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. San Vicente del Raspeig ka 55434 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]