Pinoso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pinoso
Qytet
Stema_figuraBandera del Pinós.svg
Vendndodhja
Pinoso is located in Spanjë
Pinoso
Pinoso

Koordinatat: 38°24′12″V 1°2′32″P / 38.40333°V 1.04222°P / 38.40333; -1.04222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Vinalopó Mitjà
Kryetari i Bashkisë José María Amorós Carbonell (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.9 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3650
Koordinatat 38° 24′ 12″ Veri

1° 2′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.pinoso.org


Pinoso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vinalopó Mitjà, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Pinoso ka 7689 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 126.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]