Confrides

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Confrides
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Confrides is located in Spanjë
Confrides
Confrides

Koordinatat: 38°41′0″V 0°16′7″P / 38.68333°V 0.26861°P / 38.68333; -0.26861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Marina Baixa
Kryetari i Bashkisë José Buades Llorca(2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40 km2
Lartësia 785 m (m.n.d.)
Popullsia 279 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Confridenc, confridenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3517
Koordinatat 38° 41′ 0″ Veri

0° 16′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Confrides është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Confrides ka 279 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]